Kontener
nagruz24

Jak można zapłacić za kontener?

Nasza firma stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dlatego oferujemy dwie możliwe formy płatności – gotówkę lub przedpłata na konto. Jeśli zdecydujesz się na płatność gotówką, to rozliczenie będzie koniecznie przy dostawie kontenera. Jeśli stawiasz na wygodne rozliczenia, to zachęcamy do przedpłaty na konto i w tym przypadku rozliczenie odbywa się na podstawie wystawionej proformy przed dostawą. Co ważne, z obu form płatności mogą korzystać jednakowo klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy (bez względu na rodzaj prowadzonego biznesu).

 

Od czego zależy cena wywozu gruzu lub śmieci z Łodzi i okolic?

Cena wywozu gruzu oraz podstawienia kontenera na śmieci zawsze ustalana jest indywidualnie i zależy od kilku czynników. Przede wszystkim mowa tutaj o rodzaju odpadów, jakich będziesz chciał się pozbyć. Innych cen należy się spodziewać za czysty gruz, a więc na przykład za odpady w postaci betonu, cegły lub ceramiki, a innych za odpady zmieszane z budowy, czy po remoncie. Jeszcze inaczej wyceniamy materiały izolacyjne, czy wywóz większych gabarytów. Na ostateczny cennik wpływa również to, po jaki pojemnik sięgniesz.

W tym przypadku im większa pojemność kontenera, tym wyższych cen musisz się spodziewać. Poza tym ważne jest też, gdzie mamy dostarczyć zamówiony kontener. Jeśli miejsce prac remontowo-budowlanych znajduje się w bliskim sąsiedztwie naszej firmy, to możesz spodziewać się niższych cen, bo i dojazd zajmie się niewiele czasu.

Wywóz gruzu z dalszych zakątków Łodzi, czy nawet z jej okolic jest już bardziej czasochłonny i wpływa to również na koszty transportu, więc przełoży się to na nieco wyższe stawki. Jednak nasza firma stara się sprostać oczekiwaniom klientom, dlatego ze swojej strony zawsze możemy zapewnić konkurencyjne stawki.

 

Jakie kontenery czekają w naszej ofercie?

Do Twojej dyspozycji oddajemy kilka kontenerów o różnej pojemności i wielkości. Wśród oferowanych rozwiązań na pewno będzie na Ciebie czekał kontener KP5, którego wymiary to 3,4 x 1,7x 0,7 m. Tuż obok pojawia się kontener KP7 o wymiarach 3,4 x 1,7 x 1,1 m oraz kontener KP14, którego wymiary to 3,8 x 2,3 x 1,6 m.

 

Jak wybrać odpowiedni kontener?

Poszczególne pojemniki zawsze należy wybierać rozważnie, z uwzględnieniem rodzaju odpadów, jakich chcesz się pozbyć. Dlaczego to takie ważne? Każdy pojemnik sprawdza się przy wywozie konkretnych odpadów i jeśli chcesz, by odpowiedni trafił do Ciebie, to po prostu uwzględnij rodzaj prowadzonych prac. Poza tym pamiętaj, że do swojej dyspozycji masz naszych pracowników. Dysponują oni odpowiednią wiedzą o posiadanych kontenerach, jak również doświadczeniem, więc na podstawie kilku informacji od Ciebie, będą w stanie wskazać, który kontener będzie odpowiedni.

 

Jakich odpadów nie wrzucać do kontenera?

Nasze kontenery dedykowane są do wywozu gruzu oraz innych odpadów remontowo-budowlanych, więc ich możesz pozbyć się z naszą pomocą. Pod żadnym pozorem nie należy wrzucać do nich szkodliwych substancji, czy tych, które uznawane są za niebezpieczne, a więc np. azbestu. Zabraniamy wrzucania też odpadów medycznych, leków, czy fekaliów. Nasze kontenery nie są dedykowane też do wywozu resztek żywności, elektroniki, czy innych tego typu produktów.

 

Czy można wynająć kontenery również poza Łodzią?

Tak! Jesteśmy profesjonalną firmą, która stara się zapewnić wsparcie nie tylko mieszkańcom i przedsiębiorcom z Łodzi, ale również z okolicznych miejscowości. Nie ma dla nas znaczenia, czy chcesz zrealizować wywóz gruzu w obrębie 5 km od Łodzi, 10 km, czy nawet 50 km. Chętnie zapewnimy Ci swoje wsparcie!

 

Czy w Łodzi można za darmo oddać gruz?

Jak najbardziej, ale ma to swoje ograniczenia! Jako mieszkaniec Łodzi możesz skorzystać z tzw. PSZOKu, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Co ważne, w punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych ogranicza się ilość przyjmowanych odpadów  budowlanych i rozbiórkowych. Na ten moment każdy mieszkaniec może oddać do 1500 kg odpadów miesięcznie.

Oczywiście muszą być one posegregowane i trzeba je dostarczyć do wybranego punktu we własny zakresie (własnym transportem). Decydując się na skorzystanie z usług PSZOKu warto zabrać ze sobą też stosowne dokumenty, ponieważ pracownicy często weryfikują, czy dana osoba ma prawo do pozostawienia gruzu w PSZOKu.

 

Gdzie w Łodzi oddam za darmo odpady remontowo-budowlanych?

Podobnie jak przy pytaniu powyżej – każdy mieszkaniec Łodzi ma możliwość skorzystania z punktu PSZOK. Obecnie w Łodzi funkcjonują trzy punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, więc warto sprawdzić, do którego masz najbliżej. Wszelkie informacje na temat samych punktów PSZOK, jak i zasad przyjmowania odpadów od mieszkańców własnym transportem dostępne są w sieci, więc tutaj skieruj swoje kroki.